Tudom, irányítom, kézben tartom, egyedül mindenre képes vagyok…
Látszólag öntudatuk teljes biztonságával közlekednek az emberek. Látszólag minden tudás birtokában vannak, melyek szükségesek, s helyes irányt mutatnak életükben. Látszólag kimért távolságtartással, s rideg közönnyel viseltetnek a bennük, s a körülöttük zajló események iránt.
A valóságban azonban a csönd dermedt szótlanságába kétségbeesett segélykiáltások elfojtott hangja vár a feloldozásra egy kérdésre, egy kívülről érkező megmentőre, aki őszintén rám figyelve meghallgat.
Gyengének lenni, elveszettnek lenni életünkben, megválaszolatlan kérdések kétségei között őrlődni mind – mind olyan dolog, amit mélyen titkolni kell – hisszük hibásan.
Az emberek magányuk fájdalmába zárkóznak problémáikkal, kérdéseikkel, szégyellik, hogy – szemben az öt körülvevő tökéletes emberekkel – esendőek.
Ha kérdeznél, elmesélném, ha te megtennéd az első lépést, s feloldoznál engem magamra kényszerített némasági fogadalmam alól, ha te jönnél oda hozzám méltóságomat megőrizhetném, a legalizálnád, hogy szóra nyílt a szám – él elevenen a vágy az emberek fejében.
A vágy, hogy valaki feltegye a kérdést: “Mi fáj? Gyere, mesélj!”
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: